Inwestor startupowy, przedsiębiorca

Rafael Moucka

Rafael Moucka jest doświadczonym przedsiębiorcą, menedżerem i inwestorem. Od ponad dekady z powodzeniem rozwija pomysły biznesowe z obszaru IT i nowych technologii.

Jest absolwentem programu doskonalenia umiejętności menedżerskich MANAGEMENT 2009 oraz Akademii Strategicznego Przywództwa na Harvard Business School&ICAN Institute.

Był założycielem i Prezesem Zarządu grupy kapitałowej Positive Technology (Positive Power, mailPro i Invisio), w której przez ponad 13 lat odpowiadał za zarządzanie kluczowymi obszarami firmy i opracowywanie strategii jej rozwoju. Podczas jego działalności grupa dynamicznie rozwinęła się osiągając zatrudnienie na poziomie 100 osób.

Rafael Moucka pełnił także funkcję Członka Zarządu Indata Software SA, spółki skupiającej ponad 200 specjalistów IT, gdzie wspierał realizację strategii dalszego rozwoju firmy, opartą na akwizycji i przejęciach. To podczas jego kadencji spółka wykonała pierwszą ofertę publiczną i zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych.

Po sprzedaży grupy Positive Technology Rafael Moucka zdecydował się inwestować w firmy z obszaru technologicznego, oferując im zarówno wsparcie mentorskie, jak i kapitałowe. Od lat dzieli się swoim doświadczeniem biznesowym współtworząc liczne konferencje o tematyce start up’owej i IT. W swoim dorobku ma także szereg publikacji, między innymi, dla Pulsu Biznesu, Dziennika Gazety Prawnej, Proseed czy MamStartup.