Zbigniew Maciej Szymik

Firma: GRUPA Leader

Stanowisko: Dyrektor Generalny

Profil zawodowy:  Doradca podatkowy, ekonomista. Współtwórca i dyrektor generalny GRUPY Leader, zespołu kancelarii w Katowicach zajmujących się kompleksową obsługą przedsiębiorstw w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, outsourcingu usług księgowych i HR oraz audytu finansowego. Właściciel Biura Rachunkowego i Kancelarii Doradcy Podatkowego w Zbrosławicach od ponad 20 lat prowadzący stałą obsługę podatkową i księgową podmiotów gospodarczych.

Specjalizuje się w podatkach pośrednich, a także optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Łączy dogłębną wiedzę o podatkach ze znajomością zagadnień księgowych. Od pięciu lat prowadzi szkolenia dla doradców podatkowych z zakresu organizacji pracy kancelarii, marketingu usług doradztwa podatkowego i ubezpieczeń OC.

Współtwórca samorządu zawodowego doradców podatkowych w Polsce, w latach 2008-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Jeden z autorów Komentarza do Ustawy o Doradztwie Podatkowym wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, autor wielu artykułów na temat doradztwa podatkowego oraz prawa podatkowego.

Edukacja: Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu

Zainteresowania: Podróże do Azji. Indie, Tajlandia, Malezja i kraje ościenne. Ludzie, kultura i kuchnia to główne powody wyjazdów. Druga pasja to nowe technologie.