10.10.2018

8. EKMŚP w Katowicach – Young Entrepreneurs & Startups Summit 2018

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie to z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, praktyków biznesu, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O jego zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze najdobitniej mówią liczby: swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało blisko 25 tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku w ponad 80 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 6000 uczestników z 35 państw. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Siedem ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.


Jednym z tematów w tym roku będzie klimat do rozwoju młodych przedsiębiorców w sektorach tradycyjnych oraz technologicznych (startupy) w krajach Grupy V4. Celem spotkania będzie zwrócenie uwagi na czynniki pozytywne i negatywne w poszczególnych krajach V4 wpływające zarówno na rozwój tradycyjnego biznesu, jak i nowoczesnych technologii. Dyskusja umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami w zakresie tworzenia rozwiązań wspierających działalność tradycyjną i innowacyjną oraz odkryje obszary wymagające lepszego wsparcia.


Do udziału w dyskusji zostaną zaproszeni:

  • przedstawiciele startupów z krajów V4,
  • przedsiębiorcy z krajów V4
  • przedstawiciel Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe
  • oraz przedstawiciel nauki.

Druga część spotkania będzie przeznaczona na prezentację start-upów przed szeroką publicznością, wśród której znajdą się potencjalni klienci, kontrahenci czy inwestorzy. 

Tematami przewodnimi będą:

  • rola specjalizacji miast/regionów/krajów/ Grupy V4 w budowaniu europejskiego start-upu typu unicorn (prywatny start-up wyceniany powyżej 1 mld USD);
  • instrumenty publiczne wsparcia dla sektora MSP i startupów;
  • mechanizmy wspierania internacjonalizacji w grupie V4.

Prelegenci zastanowią się także, jakie są bariery współpracy wewnątrz Grupy V4 oraz jak je likwidować. Nie zabraknie także dyskusji nt. problemów w rozwoju firm, jak np. wyzwania w pozyskiwaniu talentów.

 

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

w Katowicach

Panel dyskusyjny: Młodzi Przedsiębiorcy i Startupy z krajów Grupy V4 – perspektywy i możliwości rozwoju

17.10.2018 r., środa, godz. 13:30-15:00, Sala nr 4, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Zarejestruj się bezpłatnie już dziś na https://ekmsp.eu –

– ilość miejsc ograniczona!

Dla mediów:

Janusz Dramski jdramski@rig.katowice.pl

+48 696 - 601 - 863

Dla mediów:

Wiktoria Nycz wnycz@rig.katowice.pl

+48  691 - 949 - 220

Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
ul. Opolska 15,
40-084 Katowice